Udostępnij:

jaroslawiec24-logoNa piątkowym spotkaniu zostały również przedstawione plany na przyszłość dla Jarosławca i okolic.

Między innymi plany te dotyczą centrum Jarosławca. Wójt zapowiedział zmiany dla budynku przy ul. Nadmorskiej. Mowa tutaj o Punkcie Informacji Turystycznej. Lokalne władze zamierzają dodać jedną kondygnację dla tego budynku, dzięki czemu powstanie np. galeria dla turystów w sezonie. Po za sezonem budynek zostanie wykorzystany na m.in. spotkania z mieszkańcami czy też na dodatkowe zajęcia. Jest to bardzo dobry pomysł, który spodobał się osobom słuchającym wójta.

Co jeszcze jest planowane? Gmina ma poważne plany co do dróg znajdujących się obecnie we władaniu powiatu sławieńskiego. Jeżeli gminie udało by się przejąć te drogi to zostaną wykonane na nich gruntowne zmiany. Pierwsze co powstanie to chodnik od ul. Bałtyckiej aż do zejścia na plażę nr 9, a płyty betonowe zostaną zamienione na asfalt drogowy. Poprawi to bezpieczeństwo dla osób poruszających się w tym rejonie. Dokumentacja na to zadanie już istnieje (dużo wcześniej był ogłoszony przetarg na tą dokumentację o czym pisaliśmy na naszym portalu).

 rower


Gmina Postomino planuje również utworzenie ścieżki od pasa startowego do Wicia. Niestety tereny te należą do lasów państwowych i dlatego zadanie to zostanie zrealizowane w późniejszym terminie.

Janusz Bojkowski przedstawił również plany dla Nowego Osiedla. Tamtejsi mieszkańcy wiedzą, że brakuje tutaj kanalizacji. Dlatego też gmina już teraz przygotowuje się do wykonania tego zadania. W drugiej połowie 2016 roku ma być ogłoszony nabór wniosków na projekty unijne. Gmina chce uczestniczyć w tym naborze i jeśli żadne terminy się nie przesuną, a wyniki będą pozytywne (czyli gmina otrzyma dofinansowanie na tak ogromne przedsięwzięcie) to przetargi zostaną ogłoszone na wiosnę 2017 roku.

Na Nowym Osiedlu również stan dróg nie jest najlepszy. Wójt przedstawił, iż teraz zostaną dokonane naprawy doraźne, a po wybudowaniu kanalizacji powstaną nowoczesne ulice.

jaroslawiec - mapa - promenada

Wróćmy jeszcze do tematu zejść na plażę. Tuż za Ośrodkiem Wczasowym Bałtyk znajduje się leśna ścieżka na plażę. Zostanie ona przebudowana przez gminę, a następnie w dalszym ciągu zostanie wybudowana trasa spacerowa po wydmie (od kanału do przystani rybackiej). Dokumentacja na to zadanie jest w trakcie opracowywania. Powyższa grafika przedstawia orientacyjny przebieg trasy spacerowej.

Jak już jesteśmy przy przystani rybackiej, Sołtys Jarosławca – Piotr Żuchowski poinformował, że Urząd Morski ma w planach remont tego obiektu. To dobrze, bo zarówno plac jak i budynki proszą się o remont.

Sołtys poinformował również, że w planach Urzędu Morskiego jest wybudowanie dużego i profesjonalnego mola. Mola, które będzie dwupoziomowe, tzn. górna część spacerowa dla turystów, dolna część pozwalająca na cumowanie łodziom. Niestety terminy realizacji tych planów nie są jeszcze znane.

Na koniec dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Marek Leśniewski przedstawił planowane imprezy na sezon letni, co przedstawia poniższy kalendarz imprez i wydarzeń. Nowością w tym roku będą dwie edycje jarmarków jarosławieckich, które nie są jeszcze ujęte na poniższej grafice.

kalendarz imprez 2016 - j24

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine