Udostępnij:

Tegoroczne, IX Plażowe Budowanie Zamków z Piasku zakończyło się sukcesem. W dniu 17 sierpnia 2011 roku na plaży centralnej przy zejściu nr 2 zawitali młodzi i starsi artyści, aby wyczarować wspaniałe zamki. W godzinach rannych zaczęła się zabawa w dużej, plażowej piaskownicy w Jarosławcu.

Uczestnicy mieli za zadanie wybudować za pomocą piasku morskiego oraz surowców znajdujących się na plaży – muszli, glonów, kamieni – najładniejszy i najbardziej oryginalny zamek.

W zabawie brały udział dzieci i dorośli w zespołach dwuosobowych lub indywidualnie.


Najwięcej chętnych było w kategorii dzieci – aż 44 uczestników. W kategorii open – dorośli, bawiło się 8 osób, czyli 4 zespoły.

Uczestnicy budowali zamki różnego rodzaju, z pomysłowością i talentem.

Czas na wykonanie wspaniałej budowli był ograniczony do 2 godzin.

Pogoda dopisała. Słoneczko choć schowane za chmurami spoglądało cieplutko na uczestników, aż około godz. 12 wyjrzało zupełnie zza chmur i otuliło promieniami zgromadzonych uczestników imprezy.

Po 2 godzinnym czasie do pracy wkroczyli jurorzy: Sławoj Zawada – redaktor naczelny Szeptu Postomina oraz Elżbieta Waligóra – plastyk z Nysy. Jurorzy oceniali budowle pod względem oryginalności, stopnia trudności oraz walorów artystycznych pracy.

Po naradzie jurorzy zdecydowali jednogłośnie przyznanie I miejsce w kategorii open pracy ze stanowiska nr 6, którą wykonały Mariola Giera i Iwona Jlich. Panie przyjechały jako opiekunki koloni z Białej.

Najtrudniej było ocenić prace dzieci. Jurorzy mieli 4 faworytów. Po zaciętej i burzliwej naradzie jurorzy przyznali 2, równorzędne I miejsce dla:
- Eweliny Potoczak i Jakuba Rychlik, obydwoje przebywali na koloni w OW „Rafa” a przyjechali z miejscowości Biała oraz
- Marty Szkwyra i Arka Stankiewicz przebywających na koloni w Jarosławcu, mieszkających w Siestrzechowie k/ Białej.

Zwycięscy otrzymali Puchary Wójta Gminy Postomino za I miejsca oraz upominki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy plażowej zabawy zostali również uhonorowani dyplomami i nagrodami za udział. Organizatorem imprezy i fundatorem nagród było Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Do zobaczenia za rok!

Maria Lech-Szajner

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine