Udostępnij:

Muzyka i spiker z czerwonego hummera w czwartkowe popołudnie – 28 lipca 2011 r. w okolicach Punktu Informacji Turystycznej w Jarosławcu nawoływały do zapisów na piątkowy, poranny bieg śniadaniowy. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy w przeciągu dwóch godzin dokonali zapisu 1000 uczestników.

W piątkowy poranek, 29 lipca 2011 r., im bliżej godziny 9:00, tym bardziej zapełniał się parkingowy plac uczestnikami VII Biegu Śniadaniowego „RUN 2011’.

Biegi śniadaniowe to kampania promująca zdrowy styl życia, adresowana do wszystkich grup wiekowych.

W jarosławieckim Biegu Śniadaniowym oprócz olimpijczyków: Jacka Wszoły – mistrza olimpijskiego w skoku wzwyż, Bogusława Mamińskiego – vicemistrza świata i Europy w biegach średnich, twórcy biegów śniadaniowych, oraz Stefano Lucielli z Włoch vicemistrza Europy w biegach średnich, pobiegli też: Janusz Bojkowski – Wójt Gminy Postomino, Jadwiga Krakowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Postominie, Daniel Pakos i Renata Zarzycka – Radni Rady Gminy w Postominie, Bogdan Szlawski – Dyrektor Agencji Mienia Gminnego i Spraw Publicznych w Postominie, Jarosław Kwiatek – Komendant Straży Gminnej w Postominie, Artur Struś – Prezes UKS „Czarni” Pieszcz, Kazimierz Gąsiorowski – Prezes Gminnego Oddziału Szkolnego Związku Sportowego, Zdzisław Ludwikowski – Specjalista Centrum Kultury i Sportu.


Rozradowana i wesoła grupa uczestników po rozgrzewce, którą na dachu czerwonego Hammera przeprowadził Jacek Wszoła, pobiegła ulicami Jarosławca – Nadmorską, Bałtycką, Uzdrowiskową, Krokusową, Szkolną, ponownie Bałtycką, Grzejszczaka, Nadmorską, by wrócić na miejsce startu.

Nawet siąpiący po trasie deszczyk nikomu nie przeszkadzał. Tempo biegu było dostosowane do możliwości nawet mniej sprawnych zawodników.

Rozradowany biegnący tłum na trasie pozdrawiał i budził wczasowiczów oraz rozwijających swe stragany przedsiębiorców.

Na liczącej ponad 2315 m trasie, Grzegorz Kułaga i Roman Taboła we wspaniały sposób łączyli muzykę ze sportem. Były ćwiczenia fitness, meksykańska fala, budzące i pozdrawiające okrzyki, konkursy.

Po biegu na wszystkich czekało śniadanie, zawierające napoje energetyczne i witaminowe, chrupiące musli, woda mineralna i banan.

Zadowoleni biegacze konsumowali zasłużony posiłek, a wielu z nich, szczególnie tych młodszych, robiło sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi olimpijczykami.

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu – Agnieszka Czarnuch, czuwająca nad przebiegiem całego przedsięwzięcia zapewniła, że również na drugi rok można będzie liczyć na kolejny Bieg Śniadaniowy w Jarosławcu, promujący zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek.

Podziękowania organizatorzy składają Straży Gminnej w Postominie oraz funkcjonariuszom Placówki Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Darłowie. Szczególne podziękowania kierowane są też do strażaków i strażaczek z OSP Łącko na czele z Naczelnikiem – Zdzisławem Kanią, którzy po raz kolejny zabezpieczali newralgiczne punkty trasy i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine