Udostępnij:

W dniu 24 lipca 2012 r. w Jarosławcu odbyło się IX Plażowe budowanie rzeźb z piasku. Tym razem pogoda dopisała zarówno osobom wypoczywającym jak i organizatorom imprezy. Piękny, słoneczny poranek sprawił, że wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród plażowiczów. Zabawa początkowo zaplanowana była na 17 lipca br., pogoda jednak nie rozpieszczała – padał deszcz i było bardzo zimno, dopiero po południu zaświeciło słonko.

 

 

W budowaniu rzeźb na piasku wzięły udział 64 osoby. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: „dzieci” do lat 15 i „open ”. W pierwszej kategorii wystartowało 48 dzieci, natomiast w drugiej 16 osób.


Koloniści oraz osoby dorosłe przyjechali na wypoczynek do Jarosławca z miejscowości takich jak: Lubartów, Ostrowiec, Łódź, Kościerzyna, Trzebień, Osie k/Świecia, Lubichowo, Kruszwica, Bełchatów, Namysłów, Włocławek, Zielonki k/Warszawy, Wolbrom k/Krakowa, Jakubowice, Przybyszewo, Wieleń k/Opola, Radomsko, Gocanowo i Wda k/Starogardu Gdańskiego.

O godzinie 10.00 uczestnicy imprezy przystąpili do budowania swoich rzeźb. Do jej wykonania mogli użyć materiałów, które znajdowały się wyłącznie na plaży i w morzu m.in.: muszle, kamienie, glony itp. Budowane formy przybierały kształty żółwi, serc, syrenek, słońca, delfinów, gitary, kota, żaglówki. Na przedsięwzięcie każdy miał tylko 2 godziny.

Wykonane rzeźby sprawiły nie lada trudność w rzetelnej ocenie jury, w skład którego weszli: artysta-plastyk Jadwiga Czerwińska z Postomina oraz Leszek Lewandowski i Katarzyna Bartoszek z Rudy Śląskiej („grupa wsparcia”).

W kategorii „dzieci”:
I miejsce i Puchar Wójta Gminy Postomino otrzymały Julita Landowska z Wdy i Małgorzata Walczak z Gocanowa, które wykonały rzeźbę żółwia
II miejsce zajęli Mikołaj Stępień z Radomska i Dominik Makowski z Łowicza, którzy zbudowali sympatycznego delfina

W kategorii „open”:
I miejsce i Puchar Wójta Gminy Postomino otrzymali: Elżbieta i Marcin Stępień z Radomska – pani Elżbieta wraz z 9-letnim synem wykonali rzeźbę przedstawiającą syrenkę morską
II miejsce zajęły Agnieszka i Joanna Antosiewicz z Łodzi, które wykonały uśmiechnięte słonko

Wszyscy pozostali uczestnicy zabawy zajęli III miejsce i otrzymali upominki oraz dyplomy z rąk Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Agnieszki Czarnuch. Nikt tym razem nie był przegrany.

Dziękujemy za miłą zabawę i zapraszamy na Plażowe budowanie zamków z piasku, które odbędzie się w dniu 7 sierpnia 2012 roku w Jarosławcu.

M. Lech–Szajner
B. Kępa

źródło: ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine