Udostępnij:

001 68

Od samego rana w sobotę, 21 lipca 2012 r. nad Jarosławcem wisiały deszczowe chmury. Jeszcze przed południem padał deszcz, by w końcu zaświeciło słońce. A wszystko to za sprawą 11 pięknych dziewcząt, które wieczorem pojawiły się na letniej scenie przy latarni morskiej, by walczyć o tytuł Bursztynowej Miss Polski „Jarosławiec 2012”. Lato z Bursztynową Miss Polski to impreza, która już po raz 9-ty odbyła się w Jarosławcu. Jak co roku prezentacjom dziewcząt towarzyszyły koncerty i występy. Można było też znaleźć coś „na ząb”.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Robert Leszczyński – dziennikarz, muzyk, krytyk muzyczny, znany z ekranów naszych telewizorów, który tym razem wcielił się w rolę prezentera. Jak się okazało – specjalnie na tę okazję wystąpił w garniturze, a to nie lada rzadkość.


Jeszcze przed godz. 19.00 na scenie pojawiła się Lidia Kopania, która swym cudownym głosem rozkołysała zgromadzoną publiczność.

Lidia Kopania to zwyciężczyni Festiwalu TOPtrendy w roku 2006, organizowanego przez Telewizję Polsat oraz Polskich Preselekcji do Konkursu Eurowizji w 2009 roku. W 2003 roku debiutowała z niemieckim zespołem „Kind of blue” a grana przez nich muzyka zyskała uznanie wielu fanów. Kolejne sukcesy, już w Polsce, przyszły jej z łatwością. W październiku 2006 roku nakładem EMI Music ukazała się jej debiutancka płyta „Intuicja”, którą promowały single „Sleep”, „Hold On” i „Twe milczenie nie jest złotem”. 13 czerwca 2008 roku ukazała się jej nowa płyta „Przed Świtem”.

Na jarosławieckiej scenie Lidia uwodziła głosem, a jej piosenki emanowały wrażliwością i chwytały za serce nie jednego widza.

W końcu przyszedł czas na pierwszą prezentację dziewcząt stających do konkursu. Kandydatki do tytułu miss zaprezentowały się w sukniach wieczorowych z Atelie Edyta Graca – Suknie marzeń a następnie miały swoje 3 min. na prezentacje. Kolejno publiczności przedstawiła się cała 11-tka. A były to:
nr 1 – Patrycja Kunysz, 21 lat, 168 cm ze Słupska
nr 2 – Agnieszka Pawłowicz, 20 lat, 170 cm z Elbląga
nr 3 – Marcelina Szmidt, 19 lat, 170 cm z Bobolic
nr 4 – Olga Głotkowska, 18 lat, 170 cm z Elbląga
nr 5 – Justyna Hetmańska, 21 lat, 170 cm z Bytowa
nr 6 – Karolina Skwarska, 22 lata, 171 cm z Nidzicy
nr 7 – Żaneta Tytoń, 20 lat, 171 cm z Praszki
nr 8 – Paulina Noceń, 22 lata, 176 cm z Olsztyna
nr 9 – Aleksandra Prochera, 24 lata, 177 cm z Dębic
nr 10 – Anna Rusinek, 21 lat, 177 cm z Olsztyna
nr 11 – Lidia Stanisz, 23 lata,178 cm z Krakowa

Przy kolejnym wejściu na scenę kandydatek do tytułu Bursztynowej Miss temperatura wśród publiczności znacznie się podniosła, mimo chłodu i przeszywającego wiatru. A wszystko to za sprawą ich ubioru. Dziewczęta zaprezentowały się w jednoczęściowych strojach kąpielowych firmy Self Company Group.

Następnie na scenie pojawiła się grupa niebywale uzdolnionych tancerzy w wieku 12-15 lat. Powstała przy Uczniowskim Klubie Tańca Sportowego w 2009 roku. Od tamtej pory zdobywa medale na ogólnopolskich festiwalach i turniejach tańca nowoczesnego w Elblągu, Bydgoszczy, Gdańsku czy Lęborku. Najlepsza formacja ogólnopolskich konfrontacji tanecznych z 2011 roku – Zespół „Destination” w połyskujących strojach rozbawił zgromadzoną publiczność.

W przerwie występu tanecznego kandydatki do tytułu Miss przeobraziły się w cheerleaderki i zatańczyły w biało-czerwonych strojach MacCoffee.

Później, mino niebywałego wiatru i chłodu na swe finałowe wyjście dziewczęta przyodziały dwuczęściowe, słoneczne stroje kąpielowe firmy Self Company Group.

W międzyczasie odbywały się też konkursy dla publiczności, a widzowie mogli na specjalnych kuponach wskazać swoją faworytkę do tytułu Miss Publiczności.

Z kolei jury w składzie: Agnieszka Czarnuch – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Rafał Gozdur – prezes J&G Global Holding, Jan Majchrzak – przedstawiciel Empire Distribution Sp. z o.o., dystrybutor marki MacCoffee oraz Hyson, Tomasz Turczyn – redaktor prowadzący Dziennik Sławieński – piątkowy dodatek Dziennika Bałtyckiego, Zbigniew Samsel – właściciel firmy Producent Reklam Fantazja oraz Adam Brinkiewicz – prezes Agencji Reklamowo-Marketingowej LIDER z Elbląga i organizator Bursztynowej Miss Polski musiało wybrać te najpiękniejsze. Zadanie nie było łatwe, gdyż wszystkie kandydatki były niezwykle piękne, uśmiechnięte i nie było widać po nich tremy.

Bursztynową Miss Polski „Jarosławiec 2012” została kandydatka z nr 6 – Karolina Skwarska z Nidzicy. Przyznano też komplementarne tytuły, i tak:

  • Bursztynową Miss Publiczności „Jarosławiec 2012” została kandydatka z nr 2 – Agnieszka Pawowicz z Elbląga
  • Bursztynową Miss Pujan „Jarosławiec 2012” została Paulina Noceń z Olsztyna, kandydatka nr 8
  • tytuł Bursztynowej Miss Fantazja „Jarosławiec 2012” przypadł kandydatce nr 9 – Aleksandrze Prochera z Dębic
  • z kolei Bursztynową Miss Czytelników Dziennika Sławieńskiego 2012 została kandydatka nr 3 – Marcelina Szmidt z Bobolic

Dziewczęta otrzymały szarfy i pamiątkowe statuetki oraz upominki ufundowane przez sponsorów.

Najpiękniejsze z nich będzie można zobaczyć podczas Finału Bursztynowej Miss Polski, który odbędzie się 14 sierpnia 2012 r. w Ustce.

Kulminacją tego niezwykle udanego wieczoru był koncert Kasi Wilk, która na jarosławieckiej scenie pojawiła się wraz ze swoim zespołem.

Kasia Wilk w latach 1989-1995 kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lubinie w klasie gitary. W 2008 rozpoczęła karierę solową. Pierwszym singlem z solowej płyty jest utwór „Pierwszy raz”. Teledysk do tej piosenki miał premierę w lipcu 2008 r. 23 kwietnia Kasia i Katherina wystąpiła na Eska Music Awards 2012, gdzie razem wykonały „Pierwszy raz” i „Ayo Technology”. W 2011 roku piosenka wykonywana przez Kasię wraz z jedenastoma innymi artystami –  „Muzyki moc” otrzymała nagrodę Viva Comet 2011 w kategorii najlepsze na VIVA-TV.pl Na 48. KFPP w Opolu w konkursie Superpremier zajęła 3 miejsce z piosenką „Escape” i otrzymała „Brązową Premierę”. 25 listopada 2011 r. ukazał się jej drugi album zatytułowany „Drugi raz”. W 2012 r. wzięła udział w konkursie TRENDY, w ramach tegorocznego Festiwalu TOPtrendy Sopot Festiwal i zaprezentowała swój najnowszy singiel z płyty “Drugi raz” zatytułowany “Po prostu”.

Żywiołowe wykonania najsłynniejszych piosenek na żywo rozgrzały publiczność. Radość ze śpiewania i bawienie się muzyką przez członków bandu zarażały wszystkich zgromadzonych, którzy skatowali i śpiewali jazzowe piosenki razem z wokalistką. Były brawa, bisy, autografy. Jednym słowem – wspaniały koncert.

 

Przedsięwzięcie zorganizowały: Centrum Kultury i Sportu w Postominie, Agencja Marketingowo-Reklamowa LIDER z Elbląga oraz J&G Global Holding z Olsztyna

Serdecznie dziękuję: dyrektorowi Zespołu Szkół w Jarosławcu, komendantowi i funkcjonariuszom Straży Gminnej w Postominie, naczelnikom i strażakom z jednostek OSP Łącko i Wilkowice oraz Nacmierz za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

A. Czarnuch

źródło: ckis.postomino.pl

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine