Udostępnij:

nowy dyrektor jasroslawiec 4

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo oświatowe kandydata na stanowisko dyrektora wyłania się w drodze konkursu. W dniu 25 czerwca 2019 r. w Urzędzie Gminy Postomino odbyły się dwa postępowania konkursowe na stanowisko: dyrektora Szkoły Podstawowej w Jarosławcu oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

W każdej z komisji konkursowej brało udział trzech przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, trzech przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej danej szkoły, dwóch przedstawicieli Rady Rodziców danej szkoły oraz przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Komisje pracowały w trybie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły publicznej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej. Kandydaci na dyrektorów szkół złożyli oferty spełniające wymogi formalne wskazane w ogłoszeniu o konkursie, przedstawili swoje koncepcje funkcjonowania szkoły oraz odpowiadali na pytania członków komisji.


nowy dyrektor jasroslawiec 1

W wyniku konkursu akceptację komisji konkursowej uzyskał Pan Maciej Hope – kandydat na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Jarosławcu oraz Pani Bogumiła Roman-Struś – kandydatka na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewicach.

nowy dyrektor jasroslawiec 3

Na zdjęciu: Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski wraz z Bogumiłą Roman-Struś - dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach

W dniu 3 lipca 2019 r. Wójt Gminy Postomino Janusz Bojkowski spotkał się z przyszłymi dyrektorami i wręczył zarządzenia w sprawie zatwierdzenia konkursów. Nowi dyrektorzy zostaną powołani przez Wójta Gminy Postomino z dniem 1 września 2019 r. na pięcioletnią kadencję. Serdecznie gratulujemy!

nowy dyrektor jasroslawiec 4

Od lewej: Wójt Gminy Postomino - Janusz Bojkowski, nowy Dyrektor Szkoły - Maciej Hope, Zastępca Wójta - Aleksandra Kurek

UG Postomino
Zdjęcia: UG Postomino

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine